flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За порушення правил тримання собаки власницю оштрафовано, а собаку конфісковано

04 червня 2021, 14:07

   Ізюмським міськрайонним судом Харківської області розглянуто адміністративну справу стосовно мешканки міста Ізюма, яка утримуючи домашнього улюбленця бійцівської породи «Пітбуль» допустила  безконтрольний вихід тварини за межі  її утримання, а саме приватного будинку, в результаті чого  собака нанесла тілесні ушкодження собаці сусіда, котрий неподалік вигулював свою собаку на повідку.
   Під час розгляду справи було надано пояснення свідків-сусідів про неодноразове виникнення різного роду подій з твариною правопорушниці. Собака нерідко вибігала за територію подвір’я та нападала на інших собак та людей.
   Аналізуючи досліджені докази, оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд визнав власницю собаки винною у вчиненні правопорушення передбаченого частиною 2 статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил тримання собак і котів), та накладено стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією собаки.
   Санкцією  частини другої статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено обов’язок суду  конфісковувати тварин, у випадках, якщо внаслідок порушення правил утримання тварин і котів було спричинено шкоду здоров’ю  людей або їх майну, або якщо власник повторно вчиняє протягом року це ж правопорушення.

 

                                                                                                                                                                                                      Пресслужба суду