flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Ізюмським міськрайонним судом узагальнено практику розгляду справ щодо нетверезих водіїв

17 вересня 2021, 14:50

   Протягом  тижня (13.09.2021-17.09.2021)  Ізюмський міськрайонний суд Харківської області розглянув десять адміністративних протоколів про адміністративні правопорушення, складених на водіїв міста Ізюм та Ізюмського району, які керували автотранспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

   Сукупний розмір штрафу накладений на осіб, яких визнано винними у скоєнні правопорушень, складає 170 тис. гривень.

   Крім штрафу правопорушникам доведеться сплатити  судовий збір у розмірі 454 грн кожному.

 

   Нагадаємо, що з 17 березня 2021 року  діють нові штрафи за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Статтю 130 Кодексу України  про адміністративні правопорушення, передбачено;

  • штраф у розмірі 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Для інших осіб – штраф 17 000 грн.

За повторне вчинення таких порушень передбачено для водіїв:

  • штраф у розмірі 34 000 грн;
  • позбавлення права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого;
  • адміністративний арешт на строк 10 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Якщо особа вже двічі протягом року зазнавала адміністративного стягнення за ці порушення, передбачено:

  • штраф 51 000 грн,
  • позбавлення права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника
  • адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі:

  • штраф 34 000 грн
  • або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Таким тепер є покарання за водіння у нетверезому стані.

                                                                                                                                                                                                                        Пресслужба суду