За період з 25 вересня по 29 вересня 2017 року Ізюмським міськрайонним судом Харківської області розглянуто:
- 9 справ кримінального провадження (вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1, 2, 3 статті 185 КК України, таємне викрадення чужого майна; крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб; крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому. Вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною 2 статті 289 КК України, незаконне заволодіння транспортним засобом);
Так, Ізюмським міськрайонним судом Харківської області визнано винним громадянина Ш. уродженця міста Ізюм у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 289 та частиною 3 статті 185 КК України та призначено покарання у вигляді 7 (семи) років позбавлення волі.
Раніше засуджений громадянин Ш. за вчинення аналогічних злочинів на шлях виправлення не став та скоїв повторні злочини, а саме незаконно заволодів транспортним засобом (мопедом) та таємно викрав чуже майно проникнувши у сховище.
- 19 клопотань, заяв, скарг під час досудового розгляду;
- 4 справи в порядку виконання судових рішень.
- позовних заяв –13 (справи, що виникають із сімейних правовідносин; справи, що виникають із договорів найму, із трудових правовідносин, договору страхування, земельних правовідносин; справи, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу та інш.);
- заяв окремого провадження у кількості -3 справи (справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, про усиновлення та інш.);
- 3 справи з розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах;
- заяв про видачу/скасування судового наказу - 2 справи.
Зокрема, збільшилась кількість звернень комерційних банків до суду про стягнення заборгованості.
У більшості випадків суд частково задовольняє позовні вимоги банків та захищає права громадян.
Так, згідно статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та /або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася анти терористична операція. Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов'язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
Відповідно до 4.2 ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року за № 1669-У11 територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Місто обласного значення - м. Ізюм (Ізюмська міська рада) входить до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, у відповідності до Додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1275-р.
Тож, суд вважає, що суми штрафів та пені не підлягають стягненню з громадян згідно норм вищезазначеного Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
За цей же період до суду надійшло та здійснено автоматизований розподіл 29 заяв в порядку цивільного та адміністративного судочинства, 26 кримінальних проваджень та інших матеріалів в порядку КПК України та 22 матеріалів в порядку КУпАП, всього –77 позовних заяв, заяв, скарг, клопотань, протоколів, кримінальних проваджень.
В зазначений період судочинство здійснювалось 4 суддями.
Основними причинами відкладення розгляду справ стали:
в цивільних справах:
зайнятість судді в іншому провадженні;
клопотання відповідача/захисника/позивача;
неявка в судове засідання сторін та їх представників;
надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення;
витребування речей/документів.
в кримінальних провадженнях:
клопотання обвинуваченого;
в зв’язку з примусовим приводом свідків;
виклик свідків;
клопотання захисника;
неявка в судове засідання учасників процесу;
підготовка до судових дебатів.
За період з 25 вересня по 29 вересня 2017 року до ЄДРСР направлено 147 електронних копій судових рішень.
У відповідному періоді судом видано 15 виконавчих документів на суму 105774,12 грн.
Прес-служба суду