flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Підсумки роботи Ізюмського міськрайонного суду Харківської області за тиждень

21 листопада 2017, 16:22

З метою регулярного  висвітлення діяльності суду Ізюмський  міськрайонний суд Харківської області  інформує громадськість про стан розгляду справ за тиждень.

Так, за період з 13 листопада по 17 листопада 2017 року, Ізюмським міськрайонним судом Харківської області  розглянуто:

  • 29 кримінальних проваджень в порядку КПК України, з яких:

 - 4 кримінальних провадження  за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:

 частиною 1 статті 185 КК України, таємне викрадення чужого майна;

 частиною 2 статті 185 КК України, крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб,;

 частиною 3 статті 185 КК України, крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше житло чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому;

 частиною 1 статті 186 КК України, відкрите викрадення чужого майна;

 частиною 2 статті 289 КК України, незаконне заволодіння транспортним засобом.

 З них, в двох кримінальних провадженнях обвинуваченими є малолітня та неповнолітня особи.

Судове провадження стосовно неповнолітньої особи та щодо декількох осіб, одна з яких є неповнолітньою, здійснюється згідно з частиною 10 статті 31 КПК України виключно суддями, уповноваженими зборами суддів відповідних судів у порядку статті 18 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років (стаття 22 КК України). Лише за деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років.

Так, ухвалою судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, уповноваженого здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, застосовано заходи виховного характеру  до малолітнього мешканця міста Ізюм, який на момент вчинення  суспільно небезпечного діяння не досяг 14-річного віку, та звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у житло.

В ніч на 27 липня 2017 року малолітній П., за попередньою змовою з  неповнолітнім З., та громадянином С., маючи умисел на крадіжку чужого майна, проникли крізь незачинене вікно до квартири громадянина Б., мешканця міста Ізюм, та скориставшись відсутністю уваги з боку господаря квартири, таємно викрав мобільний телефон і грошові кошти.

Продовжуючи злочинну діяльність, в нічний час 31 липня 2017 року,  малолітній П. за попередньою змовою з  неповнолітнім З. та громадянином С., проник на територію двору житлового будинку громадянки П., мешканки міста Ізюм, де таємно викрав з подвір’я бензопилу, два велосипеди та металеву каністру.

В ніч на 15 серпня 2017 року,  малолітній П. за попередньою змовою з  неповнолітнім З. та громадянином С., проник на територію домоволодіння громадянина С., мешканця міста Ізюм, та скориставшись відсутністю уваги з боку господаря, таємно викрав алюмінієву драбину.

Оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що вина малолітнього П., повністю доведена і його дії кваліфікуються за частиною  3 статті 185 Кримінального кодексу України.

Але, враховуючи той факт, що малолітній П., на момент вчинення ним суспільно небезпечного діяння не досяг 14-річного віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, судом застосовано до нього примусові заходи виховного характеру.

При вирішенні питання про призначення покарання неповнолітньому, суд, враховував обставини, суспільну небезпечність, наслідки діяння, данні про особу та сім’ю неповнолітнього, характеристику неповнолітнього, умови життя, виховання і поведінку, його ставлення до вчиненого.

Досягнення встановленого законом віку є однією з обов'язкових умов притягнення особи до кримінальної відповідальності. Вік людини - це певний етап її розвитку, який характеризує ступінь формування її особистості. За загальним правилом, кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

Вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області визнано винним неповнолітнього мешканця міста Ізюм, у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.289, ч.2 ст.185  КК України, та призначено покарання у виді п’яти років і трьох місяців позбавлення волі. Раніше неодноразово судимий неповнолітній Т., звільнений від покарання з іспитовим строком на 2 роки, на шлях виправлення не став та вчинив новий злочин передбачений ч.2 ст.289 КК України, а саме неповнолітній Т., скориставшись незачиненими дверима автомобіля «Москвич М21403», який належав громадянину Л., мешканцю міста Ізюм, незаконно заволодів транспортним засобом.Після чого, рухаючись на викраденому автомобілі по вул. Соборній в м. Ізюм, Харківської області, не впорався із керуванням та допустив перекидання автомобіля, чим завдав потерпілому Л., майнову шкоду та вчинив злочин передбачений ч.2 ст.289 КК України.

Крім того, неповнолітній Т., знаходячись на березі р. Сіверський Донець, діючи з корисливих мотивів, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, скориставшись відсутністю уваги з боку малолітнього П., який купався у річці, діючи таємно, викрав з рюкзака  мобільний телефон, чим вчинив злочин передбачений ч.2 ст.185  КК України.

 Також, за вказаний період судом розглянуто:

  • 7 клопотань (подання), пов’язаних із виконанням судових рішень у кримінальному провадженні;

-    18 клопотань, заяв, скарг під час досудового  розгляду. 

 

  • 45  справ цивільного провадження, з яких:

 - 36 позовних заяв:

9 справ зі спорів, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів;

18 справ зі спорів, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу;

1 справа зі спорів, про спадкове право;

2 справи зі спорів, що виникають із житлових правовідносин про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням;

3 справи зі спорів, що виникають із договорів надання послуг;

1 справа зі спорів, що виникають із трудових правовідносин про виплату заробітної плати;

1 справа зі спорів про відшкодування шкоди завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища;

1 справа зі спорів про право власності та інші речові права про комунальну власність;

1 справа про звільнення майна з-під арешту.

-  3 заяви окремого провадження (встановлення фактів, що мають юридичне значення);

 5 заяв про видачу/скасування судового наказу.

 

  • 4 адміністративні справи (справи зі спорів, які виникають з загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у тому числі пенсійного страхування осіб, звільнених з публічної (військової) служби та інші справи).

 

  •  7 справ про адміністративні правопорушення, з яких:

1 адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП «Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна»;

2 адміністративних правопорушення, передбачених частиною 2 статті 173-2 КУпАП, «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження колекційної програми»;

Так, постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області притягнуто до адміністративної відповідальності громадянина Ш., мешканця міста Ізюм, та  накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 10 ( десять) діб.

Громадянина Ш., знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, за місцем свого проживання,  вчинив сварку з батьком, а саме  ображав його  нецензурною лайкою, вдарив по плечу та виганяв з помешкання, чим скоїв відносно свого батька умисні дії фізичного та психологічного характеру.

3 адміністративних правопорушення, передбачених частиною 1 стаття 187 КУпАП, «Порушення правил адміністративного нагляду»;

1 адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції».

Основними причинами відкладення розгляду справ стали:

в цивільних справах:

клопотання відповідача/захисника/позивача;

неявка в судове засідання сторін та їх представників;

перебування судді на лікарняному;

надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення; 

витребування речей/документів.

в кримінальних провадженнях:

клопотання обвинуваченого;

виклик свідків;

клопотання захисника;

неявка в судове засідання учасників процесу.

 

За цей же період до суду надійшло та здійснено автоматизований розподіл 33  заяв в порядку цивільного та адміністративного судочинства, 34 кримінальних провадження та інших матеріалів в порядку КПК України та 15 матеріалів в порядку КУпАП, всього –82 позовних заяв, заяв, скарг, клопотань, протоколів, кримінальних проваджень.

В зазначений період судочинство здійснювалось 4 суддями.

За період з 13 листопада по 17 листопада 2017 року  до ЄДРСР направлено 185 електронних копій судових рішень.

У відповідному періоді судом видано 26 виконавчих документів.

Прес-служба суду