С початку 2018 року в провадженні Ізюмського міськрайонного суду перебуває 114 справ щодо спорів, які стосуються житлових правовідносин, а саме про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Тільки за вересень 2018 року судом розглянуто 17 справ даної категорії.
Значну кількість таких позовів становлять позови власників житла до осіб, які користувалися житлом на правах сім ’ ї власника та довгий час не проживають за вказаною адресою. Реєстрація відповідача в будинку позбавляє позивача можливості оформити субсидію, обмежує права позивача у здійсненні права володіння, користування та розпорядження житлом.
27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року). Внесеними змінами доповнено перелік умов за яких субсидія не призначається. З травня 2018 року на право призначення субсидії впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Крім того, субсидія не призначається якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати.
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні осіб, складу сім'ї власником приміщення подаються нові заява та декларація. Громадянин в свою чергу несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Прес-служба суду